Zveme Vás na konferenci zaměřenou na projekční řešení návrhu pozemních komunikací a kolejových staveb. Témata zahrnují celý proces od tvorby koncepcí, přes 2D dokumentaci, 3D návrh, až po komplexní BIM model a jeho využití z pohledu realizačních společností.
Přednášející z řad projektantů pozemních komunikací, kolejových staveb, realizačních společností a vývojářů softwaru CGS Labs se budou věnovat tématům spjatým s nasazením projekčního softwaru při realizaci nových staveb a rekonstrukcí stávajících dopravních staveb. Zaměří se na projekty od intravilánu po extravilán měst a obcí a na využití projektových dokumentací a modelů staveb realizačními společnostmi.
Akce je určena pro všechny projektanty pozemních komunikací, kolejových a vodohospodářských staveb. Především pro ty, kteří hledají snadno osvojitelné specializované 2D a 3D CAD projekční řešení s možností přípravy BIM modelů v zažitém CAD prostředí, jako jsou AutoCAD, Civil 3D nebo BricsCAD.
Specializovaná projekční řešení CGS Labs pro návrh dopravní infrastruktury jsou vyvíjena „projektanty pro projektanty“. Uživatelské rozhraní našich projekčních nástrojů a pracovní postupy v nich jsou navrženy tak, aby projektant intuitivně sledoval zavedený proces návrhu a postupoval v logickém sledu kroků.
Projektanti se proto rychle naučí svá nová řešení používat, práce v nich je i přes jejich komplexnost jednoduchá a přehledná.
Řešení CGS Labs podporují celý proces návrhu od fáze přípravy koncepčních návrhů, přes 2D návrh a přípravu projektové dokumentace, po detailní 3D návrh, včetně tvorby rozličných analýz, až po tvorbu finálních komplexních BIM modelů ve formátu IFC.
Díky inovativním přístupům projekční nástroje automatizují řadu opakujících se projekčních procesů, čímž šetří projektantovi velké množství času. Data projektu liniové i plošné stavby jsou vzájemně dynamicky propojena. Datová kompatibilita projektů zpracovaných v řešeních CGS Labs je zajištěna širokou podporou souborových formátů standardní verze DWG počínaje, přes LandXML, TXT, CSV a dalších včetně exportu do formátu IFC.
CGS Labs má již více než 30 let zkušeností s vývojem specializovaných CAD a BIM řešení pro návrh liniových staveb. Portfolio řešení CGS Labs zahrnuje nástroje za projekci in rekonstrukcijo pozemnih komunikací (PLATEIA), projektování a údržbu kolejových tratí (FERROVIA), vodohospodářské řešení AQUATERRA pro návrh a úpravy vodních toků, pro návrh svislého a vodorovného dopravního značení, podélných čar, dopravních stínů (AUTOSIGN) a software pro tvorbu vlečných křivek a simulaci průjezdů vozidel (AUTOPATH). V neposlední řadě uzavírá portfolio projekčních řešení program Power Path určený pro návrh nadzemních elektrických VN a VVN vedení.
Společnost CGS Labs sídlí ve Slovinsku, kde je i jejich hlavní vývojové centrum. Zákazníky obsluhuje přímo prostřednictvím svých kanceláří v České a Slovenské republice, Německu, Srbsku, USA, a dále celosvětově prostřednictvím celé sítě certifikovaných zástupců.
Specialista na dopravní stavby, nadšenec do dronů, naváděných strojů a IoT projektů. Zaměřuje se na efektivitu, digitalizaci a inovativní řešení výzev.
Matjaž Šajn je zakladatelem a ředitelem společnosti CGS Labs, prezidentem slovinské BIM asociace siBIM a slovinské pobočky buildingSMART. Je průkopníkem a propagátorem CAD a BIM technologií v oblasti liniových staveb.
Ing. Michal Střeštík, DiS., samostatný projektant a jednatel PČDP s.r.o., specializující se na projektování a dozorování dopravních staveb. Před zahájením projekční činnosti působil jako stavbyvedoucí ve spol. zaměřené na realizaci dopravních staveb.
Petra Tihole je povoláním stavební inženýrka (MEng) a má bohaté zkušenosti s prací na projektech v CAD s BIM požadavky. Je odpovědná za přípravu technické dokumentace, výukové programy a prezentace pro všechna softwarová řešení společnosti CGS Labs.
Ing. Michal Kostelecký více jak 10 let působil na pozicích technického specialisty software liniových staveb. V současnosti je regionálním manažerem Česko – Slovenské pobočky CGS Labs a spoluzakladatelem projekčně–inženýrské a konzultační společnosti.
Ing. Michal Šobr působil bez mála 9 let jako samostatný projektant kolejových staveb. V současnosti zastává pozici BIM manažera a také působí jako pedagogický pracovník, předává tak zkušenosti z praxe budoucím projektantům.
doc. Ing. Jan Petrů, Ph.D. je odborníkem v oblasti dopravního stavitelství, autorizovaný inženýr a auditor bezpečnosti pozemních komunikací a certifikovaný pilot bezpilotního letadla, školitel, jednatel projekční kanceláře ROAD-TRAFFIC s.r.o.
Žádný záznam nebyl nalezen.